baner
banerjp

Mateusz Mosor Blog

Prawo jest nieodłączną dziedziną naszego życia, szczególnie życia przedsiębiorcy. Przybliżenie Czytelnikom tematyki spółek osobowych wydaje się konieczne, gdyż są to ciekawe formy prawne szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają prowadzenie działalności gospodarczej. Jest to dobry punkt wyjściowy dla początkujących przede wszystkim dlatego, że spółki osobowe charakteryzują się dużą elastycznością i w przypadku rozwoju przedsiębiorstwa mogą być one swobodnie przekształcane w inne formę prawne odpowiadające potrzebom większej działalności. W obrocie gospodarczym już od kilkunastu lat można zauważyć, że najbardziej popularną formą prowadzenia biznesu ze wszystkich spółek handlowych pozostaje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że część z nich to tak naprawdę komplementariusze spółek osobowych.

Niedocenienie potencjału oraz wachlarza rozwiązań, jaki dają spółki osobowe, skłoniły mnie do założenia bloga związanego z tą tematyką. Moje bogate doświadczenie, jakie czerpię zarówno ze swojej pracy zawodowej, jak i osobistych spostrzeżeń, dają gwarancję, że informacje zamieszczone na blogu to wiedza nie tylko kodeksowa, ale przede wszystkim praktyczna.

Na blogu znajdą się przydatne informacje dotyczące spółek osobowych w szczególności na temat:
• ich tworzenia (przykładowe umowy),
• procesie rejestracji,
• przekształceniu, podziałach czy likwidacji,
• a także aspekty podatkowe.

Dla ułatwienia korzystania z treści artykułów, każdy wpis jest umieszczony w kategorii dotyczącej poszczególnego rodzaju spółki, dzięki czemu możliwe jest wyświetlenie materiałów dotyczących tylko jednej formy prawnej. Należy przy tym pamiętać, że niektóre wpisy mają zastosowanie do każdego rodzaju spółki i umieszczone są w każdej z kategorii.

Na blogu obok tradycyjnych wpisów można będzie znaleźć także wzory dokumentów związanych z funkcjonowaniem spółek osobowych, a mianowicie wzory umów i statutów spółek, dokumentów rejestracyjnych, porozumień wspólników, a nawet pozwów.

Wybrałem formę bloga w szczególności z tego względu, żeby Czytelnicy po lekturze mogli pozostawić ślad w postaci komentarza. Chciałbym, aby służyły one nie tylko jako wymiana opinii, ale jestem gotowy wyjaśniać wątpliwości pojawiające się w związku z poruszanym we wpisie tematem. Uważam, że blog tworzy nie tylko sam autor, ale przede wszystkim jego Czytelnicy, dlatego serdecznie zapraszam do śledzenia wpisów i komentowania.

Pozdrawiam
Mateusz Mosor