baner
banerjp

Radca Prawny Mateusz Mosor

Od początku kariery zawodowej prawo gospodarcze, a w szczególności prawo spółek, cieszyło się moim szczególnym zainteresowaniem. W latach 2004 - 2009 byłem wpisany na listę syndyków, nadzorców sądowych i zarządców w Sądzie Okręgowym w Krakowie, a od 2006 r. wykonuję zawód radcy prawnego, prowadząc własną kancelarię, w której świadczę pomoc prawną firmom o różnym profilu działalności. Na swoim koncie posiadam również wiele szkoleń i kursów, m. in. z prawa podatkowego, które jest nieodłączną częścią każdej porady prawnej dla podmiotów gospodarczych.

Problemy przedsiębiorców są mi bliskie nie tylko z tego powodu, że praktycznie na co dzień zajmuję się ich rozwiązywaniem na rzecz swoich klientów, ale przede wszystkim ze względu na to, że sam jestem przedsiębiorcą. O tym, że prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki osobowej daje dużą elastyczność i wymierne korzyści podatkowe przekonałem się osobiście, gdyż pełnię funkcję komplementariusza w jednej ze spółek komandytowych. Dzięki bogatej praktyce i własnym doświadczeniom postanowiłem podzielić się swoją wiedzą z Czytelnikami, a forma bloga pozwala mi na reakcję na wszelkie wątpliwości i pytania pozostawiane w komentarzach.

W wolnym czasie poświęcam się moim pasjom, do których należą między innymi żeglarstwo i jogging, jednak najważniejszą z nich jest dla mnie jazda konna.